tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Akın’ın Macera Arabası | Mete Çakmakcı | TEDxAnkaraCitadel
Viewed 1 time
Added Jun 27, 2016
Share this story
Email
Embed
Net, berrak, pozitif iletişime açık ortamlar yaratmanın ve takım olmanın ipuçlarını, iş ve özel yaşamından örneklerle aktaran teknoloji gönüllüsü Mete Çakmakçı, endüstriyel seviyedeki ortak macera merkezine; farklı disiplinlerden, farklı bakış açılarının buluştuğu mekana uzanan yolculuğu anlatıyor.

25 yılı aşkın bir süredir araştırma ve teknoloji geliştirme alanında masaya farklı şapkalarla oturmanın verdiği tecrübe ile, yaratıcılığın ve taze fikirlerin ön plana çıktığı çok kültürlü bir teknoloji ekosisteminin gelişmesi için çalışıyor. Bir fabrikada dünyaya geldiği için üretimi ve üretenleri çok seviyor. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın kamu misyonu üstlenmiş kar amacı gütmeyen bir girişim olarak başarısı ile diğerleri için örnek olması en büyük hayali. TTGV’ye katılmadan önce, STM A.Ş.’de iş geliştirme müdürlüğü görevini yürüttü. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nde tamamladı, bilahare Syracuse Üniversitesi’nden yüksek lisans ve dokora derecelerini aldı. Kitabı okumadan önce yaşayıp öğrenmeyi tercih eden naifliği ile fikrini anlatmayı kendisi için bir öğrenme fırsatı sayıyor, aynı sunumu iki defa üst üste yapmaktan ise nefret ediyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx