tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Bazı Kelimeler Gerçekten Çok Güzel | Onur Ertuğrul | TEDxIstanbul
Viewed 27 times
Added Jul 20, 2016
Share this story
Email
Embed
"Teşebbüs, yıllar sonra Lugat365'in ilk kelimesi olacaktı." diye başlıyor hikayemiz. Onur Ertuğrul, kelimelerin gücünü de arkalarına alarak eşiyle çıktığı 365 günlük yolculuğu anlatıyor bizlere. İletişim kanallarının artmasıyla aslında kelimeleri ve iletişim kurma yeteneğimizi kaybettiğimizi belirten Onur Ertuğrul ve Banu Ertuğrul çifti, bu kelimelere hak ettikleri değeri tekrar hatırlatmak için yine aynı iletişim kanallarını kullanmak gibi zekice bir hamle yaparak her yaştan insana hitap etmeyi başarıyor.

1980 yılında Eskişehir’de doğdu. Lisans eğitimini ODTÜ Felsefe Bölümü’nde tamamladı. Uzun süre medya sektöründe içerik editörlüğü yaptıktan sonra, dijital iletişim ve reklamcılık alanında çalışmaya başladı. 2015 yılında İyikafa Dijital Strateji ve İçerik Ajansı’nı kurdu. Eşi Banu Ertuğrul’la birlikte, Bazı Kelimeler Çok Güzel şiarıyla hayat bulan Lûgat365 projesini hayata geçirdi. Hâlen dijital strateji uzmanı olarak çalışmaktadır.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx