tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Čo sa dnes môžeme naučiť od Rómov? | Janette Motlová Maziniová | TEDxBratislava
Viewed 1 time
Added Oct 4, 2016
Share this story
Email
Embed
Vo svojom úprimnom rozprávaní hovorí Janette o dvoch prelínajúcich sa svetoch, o svetoch "my" a "oni", o jej túžbe zapadnúť do sveta "gadžov". Hoci sa Janette od detstva borila s predsudkami a stereotypmi, dnes sa ich snaží rúcať. Nahliadnite s nami do sveta Rómov, do ich strastí a túžob. Možno zistíte, že sa od nich môžeme veľa naučiť.

Janette je lektorka, blogerka, matka a autorka autobiografického románu, v ktorom popisuje svoje detstvo, dospievanie a život ženy pendlujúcej v dvoch svetoch. Jej srdcovkou sú emócie a ich dopad na človeka, jeho myslenie, vnímanie, schopnosť rozumieť veciam okolo seba a ľuďom, s ktorými sa stretáva a pracuje. Aktuálne rozbieha Online živú knižnicu s príbehmi ľudí bojujúcich s rôznymi prekážkami v spoločnosti a venuje sa pochopeniu a porozumeniu prežívania detí, ktoré sa narodili v inom svete, než teraz žijú.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx