tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Derin Bakış | Pınar Aydın O'dwyer | TEDxAnkaraCitadel
Viewed 4 times
Added Jun 27, 2016
Share this story
Email
Embed
Sanatla kurduğu estetik ilişkinin, mesleki çıkarımlara uzanan öyküsünü, resimler ve renklerle izleyiciye aktaran Göz hastalıkları uzmanı Pınar Aydın O’Dwyer, hayatın farklı evrelerinde ilerlerken, ilham kaynaklarını sorguluyor.

Prof. Aydın O’Dwyer eğitimini Türkiye’de tamamlamış ve Ankara’da Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalını kurmuştur. Halen mesleğini Ankara’da serbest hekim olarak sürdürmektedir.

Prof. Aydın O’Dwyer daha önce Avrupa Göz Araştırmaları Birliği Mali Sekreteri ve Nöro-oftalmoloji Program Sorumlusu, Avrupa Nöro-oftalmoloji Birliği European Neuro-ophthalmology Society Mali Sekreteri olarak çalışmıştır. Alanında 200’e yakın uluslararası ve ulusal bilimsel çalışması olup, 28 kitabın yazarlığını veya editörlüğü üstlenmiştir.

Bilimsel ilgi alanları iki alanın birleşimi olan Nöro-oftalmoloji ile kültür farklılıklarını göz önüne alarak yerel ve uluslararası bakış arasında uyum sağlamak amacıyla genç akademisyenlere koçluk yapmaktır.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx