tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Dlaczego powinniśmy podążać za siłą swobodnej zabawy | Katarzyna Malec | TEDxKatowiceSalon
Viewed 7 times
Added Sep 30, 2016
Share this story
Email
Embed
Co dzieje się kiedy dzieci mają przestrzeń na swobodną, niesterowaną przez dorosłego zabawę? Czy swobodna zabawa jest niebezpieczna? W obliczu “przezajęciowienia” uczniów, a także mając na uwadze narastający społeczny lęk przed samodzielną zabawą dzieci przyjrzymy się unikalności i ważności doświadczenia swobodnej zabawy oraz jej wpływie na wewnątrz-sterowność dziecka, wzrost jego odpowiedzialności, samodzielności i poczucia własnej wartości. A dorośli? Czego potrzebują, aby oddać dzieciom przestrzeń do swobodnej zabawy?"

Ostatnie trzy lata spędziła współtworząc Wolną Szkołę Demokratyczną w Warszawie; fanka pracy opartej na kontakcie i relacji. Lubi stwarzać dzieciom i dorosłym przestrzeń na wszystkie emocje i pole do nauki przez doświadczanie. Pracuje w leśnym przedszkolu, gdzie swobodna zabawa po prostu jest.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx