tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Dünyalar Örmek | Ebru Kurbak | TEDxIstanbul
Viewed 3 times
Added Aug 1, 2016
Share this story
Email
Embed
"Bir hareket başlatacaksak önce duruyor olduğumuzu bilmemiz gerekir." diye söze başlayan Ebru Kurbak, Dünyalar Örmek isimli çalışmasıyla örgü, dokuma, nakış gibi tekstil tekniklerini kullanarak mikro elektronik mekanlar yaratıyor. Ancak Kurbak'a göre üretim yönteminden önce üretirken hangi değerleri ön plana çıkarmak istediğimize dikkat etmemiz gerekli. Hız, verim ve maddi kar karşısında sosyal eşitlik, adalet ve dayanışma gibi değerlere ne kadar önem veriyoruz?

Ebru Kurbak Viyana’da yaşamakta olan bir sanatçı ve tasarımcı. Şu sıralar Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi’nde “Stitching Worlds” [Dünyalar Örmek] başlıklı ve Avusturya Bilim Fonu’ndan destekli bir sanatsal araştırma yürütmekte. Çalışmalarında çoğunlukla teknolojinin psikolojik, sosyal ve kültürel etkilerini ele alıyor ve yüksek teknoloji ile gündelik olanı birleştirmeyi bir ifade aracı olarak kullanıyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx