tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Düşenin halinden anlamak için illa damdan atlamak mı lazım? | Arif Aygündüz | TEDxIstanbul
Viewed 18 times
Added Aug 17, 2016
Share this story
Email
Embed
1998 yılında başlattığı hareketle öğrencilerin hayatına anlamlı bir dokunuşta bulunan Arif Aygündüz, burs projesiyle öğrencilere sadece ekonomik olarak değil sosyal ve kültürel destekte de bulunduklarını belirtiyor. TEV’in bünyesindeki 1.150 fondan biri olarak kurulan bu fon; özveri, birebir iletişim ve dürüst yaklaşımla kısa zamanda en büyük ilk 10 fon arasına giriyor. Bir fikrin ve bireysel bir çabanın ne kadar büyük güce sahip olabileceğini bize hatırlatan Arif Aygündüz hepimize çağrıda bulunuyor: “Hemen şimdi harekete geçin ve birinin hayatına dokunun. Destek olun ki başkaları da sayenizde ivme kazansın.”

1948 yılında İstanbul’da doğdu. ODTÜ İşletme bölümünü 1970 yılında bitirip Koç Holding iştiraklerinde Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra 1980’de tekstil imalatı ve ihracatı ile uğraşan kendi şirketlerini kurdu. 2005 yılına kadar Kuzey Amerika ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ihracat yaptı. ODTÜ İstanbul Mezunları Derneği’nin kurucu başkanlığında bulundu. 1998 yılından bu tarafa eğitim gönüllüsü olarak çalışıyor ve yaklaşık 7.000 gencin hayatına dokundu. 1999 Gölcük depreminde mezunlar derneğinin deprem bölgesinde yapıp 2.500 depremzedeyi 6 yıl barındırdığı 435 prefabrik ev projesinin başındaydı. Deprem sonrası yetim veya öksüz kalan 3.000 çocuğa kardeş aile bulmak için kurulan Kardeş Aile Platformu’nun başkanlığını yaptı. Evli, 2 kızı, 3 kız torunu ve şu anda 150 bursiyer torunu var.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx