tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Engeller Takılmak için Değil, Yıkılmak için Vardır | Üst-Zem Çocukları | TEDxAnkaraCitadel
Viewed 9 times
Added Jun 27, 2016
Share this story
Email
Embed
Görme engelli arkadaşlarının oyun oynayabilmelerini hayallerinin bir parçası haline getiren ÜST-ZEM çocukları Alper, Ediz, Efe Noyan, Ömer Akın, Fatih Efe onlar için tasarladıkları bastonu uygulamalı olarak anlatıyorlar.

Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi ÜST-ZEM, 2008 yılında kurulmuştur. ÜST-ZEM tarafından, uluslararası geçerli testler yardımıyla, üstün zekalı veya yetenekli oldukları tespit edilen çocuklar için zenginleştirilmiş, özel programlar ile hem örgün eğitim verilir hem de hafta sonu ve yaz okulları aracılığı ile aldıkları eğitime destek sağlanır. Bugüne kadar ÜST-ZEM tarafından binlerce çocuğa tarama testleri yapılmış, bu testler neticesinde üstün zekalı oldukları belirlenen 10.000’e yakın öğrenciye özel eğitim verilmiştir.

Bugün gelinen noktada, Mozaik Eğitim Kurumları, Bilgi Eğitim Kültür Vakfı ve Georgia Üniversitesi Torrance Yaratıcılık Merkezi ile gerçekleştirilen işbirlikleri sayesinde ülkemizin üstün potansiyelli çocuklarına en geniş kapsamlı eğitim olanaklarını veren kurum haline gelmiştir.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx