tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Gökten Üç Elma Düştü; Bana, Sana ve Tüm Dünya Çocuklarına | Ahmet Naç | TEDxIstanbul
Viewed 8 times
Added Jul 20, 2016
Share this story
Email
Embed
Hareketini Başlat etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Ahmet Naç, öğrencilerinin rap performansıyla karşılıyor bizi bu sefer. Performans sonrası bir kere daha ilkokul sıralarına oturuyoruz ve başlıyor "masal"ını anlatmaya.

Daha ilk derste çocukların %90'ını önyargı yaratarak ve ezberci yöntemlerle kaybettiğimizi hatırlatan Ahmet Naç, çocuklara öğrenmeyi sevdirmenin, dersten keyif almalarını sağlamanın hiç de zor olmadığını anlatıyor. Bunun için yapmamız gereken beyin sistematiğini değiştirmek ve bilgileri doğru düzenlemek.

Ahmet Naç, 23 Nisan gecesi Manisa'nın Akhisar İlçesi'nin bir köyünde dünyaya geldi. Ne olmak istediğine bir türlü karar veremeyince bütün meslekleri aynı anda yapabileceği tek iş olan öğretmen olmaya karar verdi. Şimdi ise öğrencileriyle birlikte film yıldızı, senarist, yönetmen, ressam, sporcu, tiyatrocu, şair, müzisyen, radyo ve söyleşi yapımısı, komedyen, moderatör, koordinatör, dekorasyon ustası, tekniker, boyacı, rapçi ve tasarımcı olarak hayatına devam ediyor. Boş vakitlerinde gözlüğünü ve takım elbisesini çıkarıp pelerinini takarak çocukların süper kahramanı oluyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx