tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

İlham İçimizde Saklı mıdır? | Can Atilla | TEDxAnkaraCitadel
Viewed 6 times
Added Jun 27, 2016
Share this story
Email
Embed
Bir melek, bir insana ilham verebilir mi? sorusunun yanıtını araştıran Besteci Can Atilla, performansında, sanatta ve yaratıcılıkta öğretilen ve öğretilemeyen şeylere, “ilham” ve “bilgi”ye dikkat çekiyor .

Can Atilla, Türkiye’de New Age müziğin uluslararası platformda temsilcisidir. "Türkiye'nin Vangelis'i" olarak anılır. Keman, piyano gibi Batı müziği çalgılarını saz, tef ya da ney gibi doğu müziği çalgıları ile beraber kullanarak eserler verir. Senfonik eserlerin yanı sıra Devlet Tiyatroları'nda sahnelenen pek çok oyunun müziğini ve pek çok dizi müziği yazmıştır.
1969 yılında Ankara'da doğdu. 1980 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı'na girdi. 1988'den itibaren iki yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda keman çaldı. 1990 yılında lisans eğitimini tamamladı ve profesyonel beste çalışmaları yapmaya başladı.
2007 yılına kadar Türkiye, İngiltere, Hollanda ve Almanya'da toplam 12 albümü yayınlandı.
Yaşamını Ankara'da sürdürmektedir.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx