tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Ja, TUman edukacji systemowej, Tworzę Uniwersytet | Kacper Lemiesz | TEDxKatowiceSalon
Viewed 2 times
Added Sep 30, 2016
Share this story
Email
Embed
"TU tworzymy uniwersytet” - o marzeniu stworzenia społeczności uczącej się bez hierarchii, w której każdy będzie mógł uczyć się tego co chce biorąc planowanie swojej nauki we własne ręce.

Szukam lepszej edukacji, dla innych i dla siebie, bo jest z nią źle na każdym szczeblu. Mnie osobiście system edukacji okłamał w wielu rzeczach np. wmawiając mi, że rozwój intelektualny jest ogólnie nudny i bezcelowy, a szkoła to coś co po prostu trzeba przetrwać - na szczęście może być całkowicie inaczej. Po krótkiej walce z uniwersytetem w Stanach doszedłem do wniosku, że skupię się na tworzeniu alternatywy, która będzie aspirować do ‚przeterminowania' obecnych systemów. Dlatego "TU tworzymy uniwersytet” to marzenie stworzenia społeczności uczącej się bez hierarchii, w której każdy będzie mógł uczyć się tego co chce biorąc planowanie swojej nauki we własne ręce. Poza samą edukacją interesują mnie nauki społeczne i ogólne zagadnienia rozwoju ludzkiego. Czasem jeszcze zagram w tenisa.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx