tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Kendimizi Keşfetmek | Xelef Botan | TEDxYouth@TEVITOL
Viewed 3 times
Added Jul 21, 2016
Share this story
Email
Embed
Hiç de kolay bir hayatı olmamış Xelef'in. Fakat ona göre bu yollar, onun kendini keşfetmesinde aslında birer adım. Sadece kendiniz için değil, başkaları için de bir şey yaptığınızda hayat sizin için daha anlamlı bir yere geliyor. Bunu da Xelef'in ilgi çekici hayat hikayesinde dinliyoruz.

Siirt doğumlu olan Xelef harçlığını çıkarabilmek için envai çeşit işte çalışır; ayakkabı da boyar, simit de satar, eskici de olur, çaycı da, bulduğunda ev taşır, bulamadığında Kurtalan'da trenden kamyonlara fayans indirir. Liseyi TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi'nde okur. AFS'yi kazanarak lise hayatının bir yılını Amerika'da geçirir. İnanç'tan mezun olduktan sonra Brown Üniversitesi'ne tam bursla kabul edilir. Oradan İspanya ve Mısır'da değişim programlarına katılır; dillerini öğrenir. Bir sene de New York'ta geçirdikten sonra İstanbul'a geri döner. Bir dönem çevirmenlik yapıp politik strateji yazıları yazdıktan sonra kurumsal alanda çalışmaya başlar.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx