tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Mekan ve Denge | Mustafa Osman Turan | TEDxAnkaraCitadel
Viewed 7 times
Added Jun 24, 2016
Share this story
Email
Embed
“Zamanımızı yeterince iyi değerlendiriyor muyuz?”. İlham veren, dostça, kardeşçe mekanları, fiziksel, estetik yönlerinin yanısıra, orada yaşanmış, yaşanmakta ve yaşanma potansiyeli olan ilişkileriyle de önemseyen diplomat Mustafa Osman Turan, hayallerimizle gerçeklerimiz arasında kuracağımız dengeden bahsediyor.

Mustafa Osman Turan, gündüzleri diplomat, geceleri sosyal girişimci. ODTÜ'de uluslararası ilişkiler okuduktan sonra 1992 yılında Dışişleri Bakanlığına girdi. İtalya, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Avusturya, Afganistan ve Belçika'da diplomat olarak görev yaptı.
2015'te Antalya'daki G20 Liderler Zirvesi'ni düzenleyen ekipte yer aldı. Şu anda Bakanlıkta Daire Başkanı. 2013 yılında Brüksel'de başlattığı InnoMate Girişimcilik ve İnovasyon Meetup Grubu Lüksemburg, Milano ve İstanbul'a yayıldı. Beş arkadaşıyla birlikte 2015 yılında InnoCampus'u kurdu. Yaratıcı insanları ilham veren mekanlarda bir araya getirmeyi ve anlamlı sohbetlere evsahipliği yapmayı çok seviyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx