tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Nevyhovuje vám učebnica? Napíšte si vlastnú. | Marek Fanderlik | TEDxBratislava
Viewed 1 time
Added Oct 4, 2016
Share this story
Email
Embed
Marek vás prostredníctvom svojho príbehu presvedčí, že je možné veci, ktoré vám nevyhovujú meniť, aj bez ohľadu na váš vek. Na konci tohto príbehu je učebnica matematiky, ktorá vás naučí matematike rozumieť. A možno nie len to.

Marek má 20 rokov a študuje finančný manažment na Univerzite Hradec Králové. Nie je to tak dávno, čo zmaturoval na Gymnáziu J. K. Tyla v rovnakom meste. Počas jeho štúdií na gymnáziu si Marek uvedomil, ako neprívetivo a zložito sú učebnice matematiky napísané. Že je zložité z nich látku pochopiť bez dodatočného výkladu, že nevysvetľujú, prečo je daná látka dôležitá a že nedokážu študentov motivovať k ďalšiemu štúdiu. Tak sa to so svojim kamarátom Marekom Liškom rozhodli zmeniť.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx