tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Radost a její sestra smutek/Joy and her sister sadness | Barbora Pilná | TEDxOstrava
Viewed 3 times
Added Oct 12, 2016
Share this story
Email
Embed
Barbora spoluutváří značku ZOOT, učí ji, jak mluvit, jak se chovat k ostatním a jak si společně v (nejen módním) světě hrát a mít z něj i ze sebe radost. Všechny tyto aktivity jsou pro Barboru určitým způsobem jejího vyjádření a přesně o to se s námi podělí ve svém talku./ Barbora co-creates brand ZOOT, she teachs this brand, how to talk, how to treat others and how to play together. All these activities are for Barbara certain way of her expression, and that is exactly what she will share in this talk.

Mottem módního e-shopu Zoot, který je oblíben pro své mladé, neokoukané značky se stylem a příběhem, je „Udělejte si radost. Jen tak.“ Takže je jasné, že na letošním TEDxOstrava, který je o radosti, nemůže někdo ze Zoot chybět! Barbora Pilná je jedna z těch, která má v konceptu radosti u Zoot prsty. / The motto of the fashion e-shop Zoot, which is popular for its young, fresher brand with style and story, is "Make yourself happy. Just so. "So it is clear that at this TEDxOstrava, which is about joy, someone from Zoot cannot miss! Barbora Pilná is one of those that cooperates on the concept of joy at Zoot.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx