tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Sanatçı Periler | Derya Bigalı | TEDxAnkaraCitadel
Viewed 7 times
Added Jun 24, 2016
Share this story
Email
Embed
Yaratıcı fikirleri harekete geçirebilme gücüne sahip yaratıcı mekanlar ve şehirleri, müzeler üzerinden anlatan Sanat Direktörü Derya Bigalı, “ilham – fikir – proje - ekonomik ve kültürel kalkınma, dolayısıyla da toplumsal etki” döngüsüyle, tek bir ilhamın, tüm toplumu saran dönüştürücü etkisini anlatıyor.

1986 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Derya Bigalı, Bilişim ve Telekominikasyon sektöründe 10 yıla yakın çalışmış, sanata olan ilgisi dolayısıyla tüm bu yıllarda Almanya’da birçok sanat eğitimi aldı. 1995’de Türkiye’ye döndükten sonra Akbank bünyesinde sanat etkinlikleri ve marka yönetimi alanlarında çalıştı.

Derya Bigalı, 2003 yılından bu yana Akbank Sanat Müdürü olarak görev yapmaktadır. Türkiye’nin en önemli sanat merkezlerinden Akbank Sanat başta Akbank Caz Festivali ve Akbank Kısa Film Festivali olmak üzere Akbank Çocuk Tiyatrosu, sergiler, konserler, konferanslar, atölye çalışmaları, dans atölyesi, baskı atölyesi gibi sanatın birçok alanında yılda 700’ün üzerinde etkinlik gerçekleştirmektedir.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx