tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Teknoloji: İki Yanı Keskin Bıçak! | Selçuk Özdemir | TEDxGündoğduKoleji
Viewed 1 time
Added Jul 14, 2016
Share this story
Email
Embed
Türkiye'ye kodlamayı öğreten insan Doç.Dr.Selçuk Özdemir, geleceğin kodlar üzerine inşa edileceğinin ipuçlarını veriyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Selçuk ÖZDEMİR, lisans eğitimi yıllarında başlamış olduğu eğitimde bilişim teknolojileri ile ilgili çalışmalarına 18 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Eğitim teknolojileri alanında özellikle eğitim yazılımı tasarlama ve geliştirme süreçleri üzerine yoğunlaşan Dr.Selçuk ÖZDEMİR, hem PC ortamında hem de web ortamında farklı teknolojiler kullanarak çeşitli yazılımların geliştirilmesinde aktif olarak yer almıştır. Son yıllarda, çocuklar için programlama, çocuklar için web tasarımı, çocuklar için 3D tasarım, çocuklar için robot tasarımı ve üretimi gibi yeni nesillerin bilişim teknolojilerini "üretim odaklı" kullanmasına yönelik ürün ve projeler geliştirmektedir.

EĞİTİM
* Doktora, Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Teknolojileri (2005)
* Yüksek Lisans, ODTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Programı (2001)
* Lisans, ODTÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi, (1996)

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx