tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Trajedilerden Zarafetle Çıkabilmek | Özlem Küçükoruç | TEDxYouth@TEVITOL
Viewed 86 times
Added Jul 21, 2016
Share this story
Email
Embed
Bir işi neden bitirmek gerekiyor ki, diye düşündüğünüzde Özlem Küçükoruç bu konuya oldukça farklı örnekler ve bakış açılarıyla yaklaşıyor. Ayrıca, toplumun ortak psikolojisi olan "Her işi en iyi ben yaparım." olgusu gibi birçok konuya değinerek özenli bir çalışma sunuyor bize.

Özlem Küçükoruç 1984 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduktan sonra Marmara ÜNiversitesi öğretmenlik formasyonunu, ardından Cambridge Üniversitesi'nin düzenlediği CELTA ve DELTA programlarını bitirdi. On yıldır TEVİTÖL de dahil olmak üzere çeşitli kurumlarda öğretmenlik ve idarecilik pozisyonlarında çalıştı. Bu günlerde bir yandan uygulamalı dilbilimi yüksek lisansını bitirmeye çalışırken bir yandan da sadece kitap okuyarak sürdürebileceği bir hayatın hayalini kuruyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx