tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Wbrew konwenansom w nauce i na co dzień | Tomasz Denkiewicz | TEDxSzczecin
Viewed 1 time
Added Jul 8, 2016
Share this story
Email
Embed
Tomasz Denkiewicz opowie o nieszablonowym podejściu do życia, o pielęgnowaniu kreatywności i ciekawości. Na przykładach udowodnionych zjawisk z dziedziny fizyki pokaże jak zaskakujący jest wszechświat i jak niewiele wciąż o nim wiemy. Zachęci też słuchaczy do myślenia wykraczającego poza utarte schematy i konwenanse oraz wyjście ze strefy komfortu.

dr Tomasz Denkiewicz – fizyk, pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Doktorat ukończył na Uniwersytecie w Rostocku (Niemcy). Naukowo zajmuje się teorią cząstek elementarnych, kosmologią i fizyką jądrową. Wyniki swoich prac prezentował między innymi w Paryżu, Montpellier, Kapsztadzie, Sankt Petersburgu, Dubnej, Monachium, Glasgow, Porto i na Korsyce. Prowadzi wykłady popularnonaukowe dla młodzieży i szerokiej publiczności. Odbywał szkolenia z zakresu inżynierii i energetyki jądrowej oraz staż w laboratorium fizyki poważnych wypadków jądrowych w Centrum Badawczym Cadarache (Francja). Bierze udział w opracowywaniu całkowicie nowej koncepcji reaktora jądrowego i bada ewolucję Wszechświata. Lubi biegać – po powierzchniach płaskich i po górach.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx