tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Wina się nie pędzie, wino się robi... | Juliusz Aleksander Polak | TEDxBydgoszczSalon
Viewed 3 times
Added Aug 30, 2016
Share this story
Email
Embed
Prawdziwy pasjonat i znawca win. Opowiada jak to jest zajmować się produkcją alkoholu, z czym to się je i o czym na co dzień się nie mówi :)

Już za tydzień opowie Wam jak to jest zajmować się produkcją alkoholu, z czym to się je i o czym na co dzień się nie mówi :)

Ta wyjątkowa pasja zrodziła się w wieku 18 lat - od porządków w piwnicy. To tam znalazł wina robione przez Jego babcię. Wina miały po 20-30 lat i wciąż zachwycały smakiem. „Też chcę robić takie cuda!” pomyślał i... wdrożył ten pomysł w życie. Biotechnologiczne studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu pozwoliły mu odkryć i zrozumieć procesy zachodzące podczas produkcji alkoholi. Pojawiło się również zainteresowanie procesem destylacji. Swoją wiedzę uzupełnił na Uniwersytecie Jagiellońskim studiując podyplomowo Enologię, czyli naukę o winie. Na co dzień pracuje jako Mistrz Produkcji w browarze w Braniewie. Praca nie jest oczywiście przypadkowa - cały czas poszukuje i chce poznawać procesy związane z produkcją różnego rodzaju alkoholi. Wcześniej współpracował nawet z jedną z gorzelni, jednak jego prawdziwym marzeniem

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx