tracking

Subscribe to our daily email of featured TEDxTalks

This video was filmed at an independently organized TEDx event and uploaded by the organizer. To flag a video (good or bad!), use this form.

Yaşamımı Değiştiren Kuş | Melih Özbek | TEDxAnkaraCitadel
Viewed 7 times
Added Jun 27, 2016
Share this story
Email
Embed
Hayatın alışagelmişliğinde gizlenen olağanüstülük... Farkına vardıklarımızla, kaçırdıklarımız arasındaki salınımımız... Fotoğrafçı Melih Özbek, bu farkındalığın, kendini tanımaya giden yoldaki etkisini, küçük şeylerin hayatlarımızda yaratabileceği büyük değişiklikleri anlatıyor.

1970 yılında doğdu. 1992 yılında ODTÜ’den mezun olduktan sonra 2008 yılına kadar yazılım geliştirmeyle uğraştı. Vazgeçilmez hobisi olan fotoğrafçılığını dijital fotoğraf makinalarının gelişimiyle paralel olarak geliştirerek kuş fotoğrafçılığı üzerinde yoğunlaştı. Çeşitli doğa dergilerinde, Türkiye’nin değişik Önemli Doğa Alanları’ndaki panolarda da fotoğrafları yer aldı. Doğa Derneğinin yaptığı bir çok projeye fotoğrafçı olarak katıldı. Temmuz 2005’de yazarlarından biri olduğu ve Türkiye’de yaşayan flamingoların sayısının takibi ile ilgili bilimsel makale “Zoology in Middle East” dergisinde yayınlandı. Halen Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlisidir ve üniversite ile birlikte kendi kurduğu Dijital Akademi'de fotoğrafçılık dersleri vermekte ve profesyonel olarak fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx